Kadra

"Największą oznaką sukcesu dla nauczyciela jest bycie zdolnym, by powiedzieć: ‚Te dzieci pracują jak gdybym nie istniała’."

dr Maria Montessori

Nasi nauczyciele to osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, osoby kompetentne i - co najważniejsze – są to ludzie kochający pracę z dziećmi, podążający za nimi, odpowiadający na ich potrzeby i zainteresowania. W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli prowadzących.

Rolą nauczyciela w Edukacji Montessori jest przede wszystkim:

• Wspieranie dziecka w koniecznych momentach, stymulowanie jego rozwoju
  • Rozwijanie zdolności dzieci i samodzielności w dochodzeniu do wiedzy
  • Tworzenie odpowiednio przygotowanego środowiska montessoriańskiego